Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dziś w niedzielę od godziny 12.00 do 17.00, a w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00, będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej i cichej modlitwy w tym trudnym czasie, pamiętając o zachowywaniu bezpiecznej odległości między sobą oraz o zasadzie nieprzekraczania 50 osób obecnych w jednym momencie w świątyni. 

 

Zachęcamy także do codziennej modlitwy w domach, zwłaszcza o godz. 20.30, kiedy polscy kapłani i osoby życia konsekrowanego trwać będą na modlitwie.

 Abp. Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu  Polski poprosił  kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności”.