Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

27 MAJA 2018

 

1. Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci klas IV ze Sz. P. nr 217 obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii św. Dzieciom oraz ich rodzicom dziękujemy za kwiaty zdobiące naszą świątynię. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału. Dziś też po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament z rąk Ks. Bp. Marka Solarczyka 10 czerwca o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

 

2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, które usytuowane będą w tradycyjnych miejscach. Procesja przejdzie ulicami: Zawodową, Bombardierów, Kordiana i Paderewskiego. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy. Na procesję zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych, Bielanki, Ministrantów, Lektorów oraz wszystkie zespoły procesyjne. Prosimy udekorować domy emblematami religijnymi.

 

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.

 

4. W piątek  rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie odprawiane będą po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 16.00.

 

5. W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 

6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd sprzed naszego kościoła w sobotę o godz. 6.00 rano. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt 60 zł.  Są wolne miejsca. Mogą zgłaszać się wszyscy chętni.

 

7. Można odebrać karty wyjazdu letniego u księdza Mateusza.

9. Zbiórka wszystkich ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała w środę po Mszy Świętej wieczornej.