Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 MARCA 2018

1.    Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału.

2.    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 17.30.

3.     Dziś o godz. 13.00 specjalna Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają dziś książeczki. Po Mszy św. spotkanie z Ks. Proboszczem.

4.     Dziś można skorzystać z pomocy przy rozliczeniu deklaracji podatkowej. Chętnych zapraszamy w godz. 9-12 do domu parafialnego.  Informujemy, że z takiej pomocy będzie można skorzystać jeszcze 22 kwietnia. Zachęcamy wszystkich, w tym emerytów i rencistów, którzy również mogą mieć wpływ na to, gdzie ich pieniądze zostaną skierowane, do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas naszej parafii.

5.    Dziś oficjalnie kończymy zbiórkę żywości dla uboższych rodzin.  Jeśli ktoś jeszcze będzie czuł potrzebę wsparcia tej akcji, to żywność można przynieść jeszcze jutro do godziny 18. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu podopiecznych Caritas, składamy serdeczne Bóg zapłać. 

6.    Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można złożyć do przygotowanego w tym celu kosza w Niedzielę Palmową.

7.     Jutro 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Święty Józef jest drugim patronem naszej parafii. Możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

8.    Od jutra można zgłaszać dzieci do chrztu podczas Świąt Wielkanocnych.

9.    W najbliższą środę Pan Andrzej Górny, stolarz, wykona osłony rur łączących kaloryfery w naszym kościele oraz inne prace wykończeniowe.

10.                      W ostatni piątek zmarła Siostra Zakonna Agrypina, ze Zgromadzenia Sióstr Obliczanek z ul. Zawodowej. Pogrzeb jej odbędzie się w naszym kościele we wtorek 20 marca o godz. 12.00. Liturgii pogrzebowej przewodniczył będzie Ks. Abp. Edmund Piszcz, Senior Archidiecezji Warmińskiej.

Informujemy, że Ks. Bp. Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania starszej grupie młodzieży z naszej parafii, w niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00.