Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

3 CZERWCA 2018

 

1. Jesteśmy w oktawie Bożego Ciała. Do czwartku włącznie odbywa się procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy bielanki, ministrantów oraz wszystkie zespoły procesyjne. W czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się poświęcenie wianków. Dziś nabożeństwo czerwcowe i procesja o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

 

2. Dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 8 czerwca 2018 roku,bazylika mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej
zostanie ogłoszona sanktuarium Diecezji Warszawsko-Praskiej. Aktu ustanowienia sanktuarium
dokona biskup Romuald Kamiński podczas Eucharystii o godz. 19.00.

 

4. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 Ks. Bp. Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym ostatnie spotkanie dla kandydatów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00 natomiast spowiedź dla kandydatów oraz ich świadków od godz. 9.30 do 11.00.

 

5. Odprawa dla ministrantów przed bierzmowaniem w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa

 

5. W sobotę 9 czerwca o godz. 15.00 na dziedzińcu ratusza w Rembertowie,  rozpocznie się „Parada Paderewskiego. 100 kroków do Niepodległości”. Parada przemaszeruje ul. Paderewskiego do Szkoły Podstawowej nr 217, gdzie rozpocznie się część artystyczna. Wszystko zakończy się Mszą św. o godz.18.00 w naszym kościele św. Łucji. Po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczny Orkiestry „Victoria”.

 

6. Słowo Bp. Romualda Kamińskiego na zakończenie peregrynacji Obrazu MB Częstochowskiej.