Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

I NIEDZIELA ADWENTU

 

2 GRUDNIA 2018

 

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 16.00 nabożeństwo eucharystyczne a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Apelu Jasnogórskiego.

 

2. W okresie Adwentu, który dziś rozpoczynamy odprawiane będą Roraty czyli Msza św. ku czci NMP Niepokalanej. W naszej parafii Roraty będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 6.30./w te dni rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30/. Na Roraty przynosimy lampiony.

 

3. Rekolekcje adwentowe od 13 grudnia czyli od odpustu św. Łucji do niedzieli 16 grudnia, poprowadzi Ojciec Marek Kowalski, Paulin.

 

4. Kolejny Wieczór Biblijny u św. Łucji będzie miał miejsce w najbliższą środę, 5 grudnia 2018, po Mszy świętej wieczornej (ok g. 18.45) w sali na plebanii. Ks. Zbigniew będzie kontynuował lekturę i wyjaśnianie księgi Dziejów Apostolskich. Tym razem powie zwłaszcza o osobie Judasza i - jeśli zdąży - także o charyzmatach Ducha Świętego.

 

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz.16.30.

 

6. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. O godz.12.00 Godzina Łaski. Kościół będzie otwarty do dyspozycji wiernych.

 

7. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać w zakrystii opłatki wigilijne i świece Caritas.

 

8. W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 

9. W dniach 7 i 8 grudnia odbędzie się świąteczna zbiórka żywności. Wolontariusze Caritas oczekiwać będą na dary przy sklepach Biedronka i Lidl przy ulicy Strażackiej. Szczegóły zbiórki wywieszone są na plakatach w kruchcie kościoła. Żywność można również starym zwyczajem zostawić przy ołtarzu Świętej Rodziny. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Przy wyjściu z kościoła można pobrać reklamówkę Caritas, którą do 16.12 należy oddać wypełnioną domową chemią czyli środkami czystości. Zostaną one przekazane podopiecznym Caritas. Za wszelkie wsparcie składamy Bóg zapłać!

 

10. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11 odbędzie się przyjęcie nowych rycerzy Niepokalanej, bielanek oraz ministrantów.

 

11. Spotkania dla bierzmowanych: Rok I: 9.12 po Mszy wieczornej; Rok II: 16.12 po Mszy wieczornej.

 

12. Wyjazd na sztukę seminaryjną odbędzie się 15 grudnia. Będzie to spektakl o godz. 11:00. 

Zapisy u ks. Mateusza.