Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

3 LISTOPADA 2019

 

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 16.00 Nabożeństwo Eucharystyczne a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Apelu Jasnogórskiego.

 

2. Gościmy dziś w naszej parafii Ks. Waldemara Pawelca, Pallotyna pracującego na Ukrainie. Po Mszach świętych możemy wesprzeć materialnie kościół, budowany w Żytomierzu.

 

3. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na kościół prześladowany.

 

4. Kolejny Wieczór Biblijny u św. Łucji będzie miał miejsce w najbliższą środę, 6 listopada 2019, po mszy św. wieczornej (ok g. 18.45) w sali na plebanii. Ks. Zbigniew będzie kontynuował lekturę i wyjaśnianie księgi Dziejów Apostolskich.

 

5. Od 1 listopada w kinach wyświetlany jest głośny film „ Nieplanowane”, przedstawiający autentyczną historię kobiety, która wyszła z samego jądra ciemności. Film ukazuje przerażającą prawdę dotyczącą przemysłu aborcyjnego, prawdę której nie dowiemy się  z innych książek, prasy czy portali internetowych. Warto ten film zobaczyć. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA, Abby Johnson, która po 10 latach robienia kariery, w wyniku braków personelu medycznego, została poproszona o asystowanie przy aborcji. To co zobaczyła sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię.

Film przedstawia kulisy przemysłu aborcyjnego, które wstrząsnęły Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji uległa znaczącej przemianie. Od premiery filmu w dziewięciu stanach w USA zmieniło się prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy.

6. Intencje Mszalne.