Ogłoszenia Parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU NIEPOKAL. POCZ. NMP

8 GRUDNIA 2019

 

1. W Okresie Adwentu  w poniedziałki, środy i soboty o godz. 6.30 odprawiane są Roraty czyli Msza św. ku czci NMP Niepokalanej. Na Roraty przynosimy lampiony. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie adwentowym.

2. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne i świece Caritas.

3. Caritas diecezji warszawsko - praskiej otworzył nowy ośrodek pomocy dla bezdomnych i ubogich, mieszczący się przy ulicy Grochowskiej 111/113. Znajduje się tam jadłodajnia, łaźnia i ogrzewalnia. Aby wspomóc nowo otwarty punkt, nasz parafialny Caritas organizuje zbiórkę męskiej odzieży zimowej, kurtek i butów. Dary można przynosić do kościoła lub bezpośrednio do salki Caritas na plebanii.

4. Dziś 8 grudnia, w miejsce Drugiej Niedzieli Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W związku z tym świętem zapraszamy na dwie dodatkowe inicjatywy w naszej parafii: od godziny 12.00 do 13.00, w ramach Godziny Łaski, swoje rozważania poprowadzi w naszym kościele "Wspólnota Miłości Bożej" , która spotyka się na modlitwie w każdy czwartek w sali na plebanii, a po Mszy św. wieczornej, nasz parafialny Chór św. Łucji zaprasza na śpiew hymnu "Akatyst", czyli starożytnej pieśni ku czci Matki Bożej. ZAPRASZAMY KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.

 

5. Rekolekcje Adwentowe w dniach 12, 13 i 14 grudnia (czwartek, piątek i sobotę) poprowadzi ks. Waldemar Pawelec, Pallotyn.

PROGRAM REKOLEKCJI:

7.30, 9.30 i 18.00 – DOROŚLI, 16.30 – DZIECI, 20.00 -  MŁODZIEŻ

W sobotę nie będzie Mszy św. o 7.30 bo są Roraty o godz. 6.30.

W PIĄTEK PODCZAS REKOLEKCJI – ODPUST KU CZCI ŚW. ŁUCJI PATRONKI NASZEJ PARAFII.

 

6. Dziś w Polsce odbywa się  zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Papież Franciszek w ostatnią środę podczas audiencji powiedział: „ Dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości. Niech Bóg wam błogosławi”.

W kruchcie kościoła można pobrać reklamówki, które należy zwrócić wypełnione domowymi środkami czystości do niedzieli 22.12.2019r. Domowa chemia zostanie przekazana rodzinom zamieszkującym naszą parafię. Akcję koordynuje parafialny Caritas, za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z radością informujemy, że prezes Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy naszej parafii, siostra Luisa Llopis Royo otrzymała wyróżnienie nagrody „Skrzydła Anioła”, przyznawanej przez Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Siostrze gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego na dalszą pracę i wspieranie ubogich.