Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 MARCA 2020

 

I. Tegoroczną Wielkanoc będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu epidemii.

Na ten szczególny czas Ks. Bp. Ordynariusz zarządza, aby w naszej Diecezji: przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych oraz zachowywać wymagane odległości pomiędzy uczestnikami liturgii.

II. W związku ze stanem epidemii obowiązuje w dalszym ciągu dyspensa Ks. Bpa. Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. w świątyni. Ks. Biskup poleca, by uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej przez media elektroniczne. Odwołane są też Rekolekcje i Nabożeństwa Wielkopostne.

III. W naszej parafii jest możliwość trwania na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w tygodniu od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej /a dziś od 12.00 do 17.00/, oraz po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

IV. W tym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca, nie ma Mszy św. dla dzieci. Ze względu na epidemię zostajemy w domach. Spowiedź od 17.00.

V . W najbliższą Niedzielę Palmową nie będzie obrzędu poświęcenia palm. Modlimy się w domach korzystając z dyspensy Ks. Biskupa.                      Ks. Biskup zachęca do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji i internetu.

VI. Módlmy się w naszych domach, aby Bóg uwolnił nas od wszelkiego zła oraz niszczącej nasze zdrowie i życie epidemii.

VII. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom, którzy myślą kategoriami gospodarza parafii. Wypełniają V przykazanie kościelne i w czasie epidemii na konto parafialne bądź indywidualnie spieszą z pomocą. Bóg zapłać.

VIII. W najbliższy wtorek nasza zakrystia otrzyma nowy wystrój. Zamówione są potrzebne meble i boazeria, wykonane w pracowni  Andrzeja Górnego i Wojciecha Bałosa, projektantów i wykonawców wnętrza naszej świątyni.