Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5 KWIETNIA 2020

1.Tegoroczne Triduum i Święta Wielkanocne będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu epidemii. Nie będzie poświęcenia palm w Niedzielę Palmową ani pokarmów w Wielką Sobotę. Nie będzie też procesji rezurekcyjnej ani Mszy o godz. 6.00. Msze  w ŚWIĘTA  w porządku niedzielnym.Wychodząc na przeciw potrzebom obecnego czasu, będziemy transmitowali Mszę Świętą z naszej parafii w Niedzielę Palmową/ dziś / o godz. 11.00.

Serdeczne zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu przed telewizorami lub komputerami.

2. W związku ze stanem epidemii obowiązuje w dalszym ciągu dyspensa Ks. Bpa. Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. w świątyni. Obowiązuje też w dalszym ciągu limit osób obecnych w kościele. Ks. Biskup poleca, by uczestniczyć w Liturgii transmitowanej przez media elektroniczne. W okresie wielkanocnym pamiętajmy o sakramencie pokuty. Nie twórzmy jednak kolejek do spowiedzi w tym tygodniu/Wielkim Tygodniu/. W razie potrzeby w  wieki wtorek od 8.00 do 18.00 jeden z kapłanów będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

3. W naszej parafii jest możliwość trwania na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w tygodniu od godz. 8.00 do Mszy św. wieczornej /a dziś od 12.00 do 17.00/, oraz po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

4. Módlmy się w naszych domach, aby Bóg uwolnił nas od wszelkiego zła oraz niszczącej nasze zdrowie i życie epidemii.

5. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom, którzy pamiętają o piątym przykazaniu kościelnym i w czasie epidemii na konto parafialne bądź indywidualnie spieszą z pomocą. Bóg zapłać.

6. W ubiegły wtorek i środę nasza zakrystia otrzymała nowy wystrój, nowe meble i boazerię, wykonane w pracowni  Andrzeja Górnego i Wojciecha Bałosa, projektantów i wykonawców wnętrza naszej świątyni.