Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 KWIETNIA 2020

1. Dziś Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza. W tą niedzielę rozpoczyna się też 12 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja.

Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego.                                                                                                                        

2. W całej Polsce w związku z epidemią, obowiązują zmiany dotyczące ilości osób przebywających w świątyniach. W kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m 2 powierzchni. Powierzchnia naszego kościoła św. Łucji w Rembertowie wynosi 608 m 2. W związku z tym w naszej świątyni może brać udział w liturgii Mszy św. lub w innych nabożeństwach w jednym czasie 40 osób.

3. Kolejny raz dziękujemy za ofiary składane na parafię zarówno w kościele jak również na rachunek parafii św. ŁUCJI. Dzięki temu możemy funkcjonować normalnie w warunkach epidemii. Przy okazji podajemy numer rachunku parafialnego, który umieszczony jest również na stronie internetowej naszej parafii:    19 8019 1036 2003 0701 1641 0001

4. W naszym kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00 i po Mszy wieczornej do Apelu Jasnogórskiego a w niedziele od 12.00 do 17.00 i po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Zapraszamy do modlitwy o ustanie epidemii, modlitwy o deszcz i błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin.

5. Za zgodą Stolicy Apostolskiej w tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzić będziemy w sobotę 2 maja. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w porządku niedzielnym /o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00/.

6. Zbliża się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 16.00.

7. Ze względu na świąteczny charakter dnia w najbliższy piątek Ks. Bp. Ordynariusz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

8. W pierwszy piątek nie będzie Mszy św. dla dzieci. Przypominamy że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa Ordynariusza na czas epidemii od uczestnictwa w Mszach św. w świątyniach w niedziele i święta. Korzystamy z bezpośrednich transmisji Mszy św. w radiu, telewizji bądź w Internecie. W piątek po Mszy św. wieczornej i naboż. majowym będzie wieczór uwielbienia.