Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCY

10 MAJA 2020

1. W związku z pandemią w dalszym ciągu obowiązują nas limity wiernych biorących udział w Liturgii Kościoła. W naszym kościele może przebywać w jednym czasie 40 osób. Pozostali objęci są nadal dyspensą ks. Bp. Ordynariusza. Spełniamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej na żywo w mediach. Transmisja z naszego kościoła w niedzielę o godz. 11.00.

2. Już od prawie dwóch miesięcy trwa w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jednak, aby mogła ona być kontynuowana, potrzebna jest pomoc kolejnych osób, które chcą i mogą adorować przynajmniej raz w tygodniu przez pół godziny. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii wraz z podaniem adresu email’owego lub numeru telefonu. Dane kontaktowe zostaną przekazane osobie odpowiedzialnej za Adorację, która będzie informować o dalszych szczegółach.

Uwielbienie w naszej parafii w każdy poniedziałek, środę i piątek po Mszy Świętej wieczornej. Wieczory uwielbienia będą kontynuowane do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 16.00.

Dziś wymiana tajemnic różańcowych. Odmówimy dziesiątek różańca prosząc Pana Boga o ustanie pandemii.

 

4. Ofiary składane na tacę dzisiaj przeznaczone są na potrzeby WSD w Tarchominie.

 

5. Prowadzone są rozmowy Katechetek i Rodziców dzieci klas III z Ks. Proboszczem na temat terminów Uroczystości I Komunii św.

 

6. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym parafianom i nie tylko, za ofiary składane zarówno w kościele jak również na konto parafialne, potrzebne na codzienne funkcjonowanie naszej parafii. Dzięki hojności mamy też nowy wystrój zakrystii. Prace wykonali nasi artyści Wojciech Bałos i Andrzej Górny.

 

7. Pan Tomasz w domu parafialnym pomaga dziś rozliczyć PIT i przekazać 1 % na Caritas naszej parafii.