Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

14 PAŹDZIERNIKA 2018

 

1. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic różańcowych. Różaniec w dni powszednie odprawiany jest w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30. Zapraszamy.

2. Dziś taca w naszej diecezji warszawsko-praskiej przeznaczona jest na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku a w przyszłą niedzielę taca w całej Polsce przeznaczona będzie na misje katolickie.

3. Dzisiaj w Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Promieniowanie Ojcostwa”. We wtorek 16 października minie 40 lat od wyboru pierwszego Polaka na Stolicę Piotrową. Zbierane są dziś ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Jest to żywy pomnik ku czci św. Jana Pawła II.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Tydzień misyjny. W związku z tym od 19 do 21 października na parkingu przed naszym kościołem ustawiony będzie kontener na makulaturę. W ten sposób możemy też wspomóc misje święte.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 będzie specjalna Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. oraz dla ich rodziców.

6. Za tydzień dla celów statystycznych kościoła liczyć będziemy wiernych przystępujących do komunii oraz obecnych na Mszach św. niedzielnych. W naszym kościele będzie też niedziela chleba.

7. Wczoraj zakończone zostały prace przy schodach i pochylni przed frontem kościoła. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary na ten cel.

8. Dziś po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania Rok I a za tydzień Rok II.

9. Od 19 do 21 października w naszej parafii WARSZTATY LITURGICZNO-MUZYCZNE pod hasłem: „CHWAŁA JÓZEFOWI”.

10.20 października w sanktuarium św. o. Pio na warszawskim Gocławiu będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Ośmiu kleryków III roku a wśród nich nasz parafianin Kazimierz Siewko, otrzyma strój duchowny - sutannę. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości oraz modlitwę za alumnów.